ACTIVESOL FLEX PŁYNIE SETKĄ PRZEZ ATLANTYK

Nasze moduły Activesol Flex zasilą energią słoneczną jacht Stiil Crazy dwuosobowej załogi regat Setką przez Atlantyk.activsol_flex_CMYK_jpg
Regaty startują 11 listopada z Sagres w południowej Portugalii, a linią mety jest południk 61W między wyspami Martynika a St. Lucia.
W regatach mogą brać udział załogi maksymalnie dwuosobowe, na własnoręcznie zbudowanym 5-metrowym, sklejowym jachcie.Trasę należy pokonać nie używając silnika, bez informacji pogodowych i kontaktu z lądem. Dodatkowo, nie wolno korzystać z pomocy z zewnątrz, a wyposażenie pokładowe oraz elektronikę należy ograniczyć do minimum.  Po 15 miesiącach pracy, którą załoga Still Crazy rozpoczęła w dużym pokoju, 64 weekendowych pobudkach o 4 rano oraz kilkuset godzinach spędzonych na cięciu, szlifowaniu, malowaniu, klejeniu i laminowaniu 17 kwietnia łódka Still Crazy została zwodowana, otaklowana i odbyła swój pierwszy rejs!
Oprócz stopy wody pod kilem, życzymy załodze Still Crazy pomyślnych wiatrów i dobrej energii, oczywiście także tej słonecznej!

DSC_0570small

DSC_0590small

DSC_0562small DSC_0578small