Porady eksperta

Gdzie  sprawdzą się  moduły elastyczne?

Moduły elastyczne ACTIVESOL  są rozwiązaniem dla wszystkich, którzy działają ekonomicznie, wybierają ekologiczne rozwiązania i cenią niezależność. Wystarczy akumulator, regulator i panel, aby zapewnić sobie dodatkowe niezależne źródło energii słonecznej; na jachcie, łódce, rekreacyjnej działce czy w kamperze.
Zasada działania jest prosta; panele fotowoltaiczne podczas dnia ładują akumulator, a przetworzona energia słoneczna jest dostępna w dowolnym czasie i może zasilić każdy sprzęt elektryczny – od żarówki po silnik.
Elastyczne moduły ACTIVESOL są niezwykle proste w montażu i po zainstalowaniu praktycznie nie wymagają obsługi. Instalacja modułów nie wymaga wiercenia, a wytrzymałość i elastyczność paneli pozwala na ich instalację w niemal dowolnym miejscu.
Mimo niewielkiej grubości moduły ACTIVESOL  są wytrzymałe i przy pełnym podparciu wytrzymują nacisk do 100kg, co oznacza, że można po nich bezpiecznie chodzić. Mogą też być montowane nawet na zakrzywionej powierzchni.
Aby optymalnie dobrać system fotowoltaiczny, powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby oraz dostępną pod panele powierzchnię. Dla przykładu, panel o mocy 75W, o wymiarach 700/960 mm, wytwarza do 350Wh dziennie, co wystarcza na naładowanie akumulatora (instalacja 12VDC) o pojemności 27,5Ah albo na 16,5 godziny pracy żarówki LED o mocy 20W.
W naszej standardowej ofercie znajdują się panele elastyczne o mocy od 36W do 150W. Jeżeli nie uda się dobrać modułu ze standardowej oferty, istnieje możliwość zamówienia paneli dedykowanych – o dopasowanym kształcie i odpowiedniej mocy. Wszyscy, dla których estetyka jest równie ważna co ekologia i ekonomia, mogą też dobrać odpowiedni kolor ogniw oraz kolor tła panelu.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Z