Systemy BIPV

centrale solaireEKONOMICZNA EKOLOGIA

Dzisiaj ekologia to nie tylko zapewnienie zielonego otoczenia wokół budynków, ale przede wszystkim zastosowanie rozwiązań, które pomogą chronić środowisko naturalne. Idealnie, jeśli rozwiązania te przyniosą także wymierne korzyści finansowe i pozwolą na oszczędności podczas eksploatacji budynku. Jednym z obszarów, gdzie można zadbać o ekologiczne a jednocześnie ekonomiczne rozwiązania, jest zasilanie budynku w energię elektryczną. Podczas projektu i budowy nieruchomości coraz częściej zakłada się stworzenie niezależnych systemów zasilania, opartych na odnawialnych źródłach energii. Popularne stają się zintegrowane z budynkiem systemy fotowoltaiczne (BIPV), generujące energię elektryczną z energii słonecznej. Sposobów na adaptację systemu jest wiele; ograniczeniem jedynie dostępna powierzchnia. Taka instalacja może być częścią fasady lub dachu budynku, może też zastąpić balustrady balkonowe, dachowe świetliki albo stanowić element małej architektury jak np. latarnia czy ławka.

NISKIE KOSZTY

Jeżeli decyzję o wykorzystaniu BIPV centrale solairepodejmiemy na etapie projektowania, instalacja BIPV ograniczy zużycie tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych, ponieważ oprócz swojego głównego zadania – generowania energii – BIPV przejmie również funkcje materiałów budowlanych. Dlatego, BIPV należy traktować jako sposób na zwrot z inwestycji w materiały budowlane. System fotowoltaiczny nie wymaga dodatkowych urządzeń, okablowania czy też zabezpieczeń; wystarczy dwukierunkowy licznik i dodatkowy obwód, który zapewni przesył do skrzynki rozdzielczej. Kwestie administracyjne i prawne ograniczają się do zgłoszenia nowego prosumenta podczas przepisywania licznika na ostatecznego właściciela.

SolardachWŁASNA ENERGIA

Podczas eksploatacji budynku, własna instalacja zasilania energią słoneczną, obniża rachunki za energię pobieraną z sieci. Wysokość oszczędności z tego tytułu zależy od mocy systemu fotowoltaicznego. Patrząc z perspektywy pojedynczego mieszkania; system BIPV, zainstalowany zamiast barierek na balkonie o długości 3m, wyprodukuje rocznie około 280 kWh, co stanowi ponad 12% rocznego zużycia prądu przez gospodarstwo domowe.* *Wg Raportu GUS „Zużycie energii w gospodarstwach domowych w 2012 r.”

KORZYSTAJ Z MOCY NATURY!Details of the sunship in Freiburg

  • zmniejszone koszty eksploatacji
  • możliwość uzyskania dofinansowania
  • wizerunek świadomego ekologicznie przedsiębiorcy
  • spełnienie wymagań w zakresie efektywności energetycznej budynków
  • dodatkowy argument w rozmowach
  • uatrakcyjnienie oferty dzięki nowym funkcjonalnościom

WIELOFUNKCYJNE połączenie funkcji tradycyjnych materiałów budowlanych z funkcją wytwarzania energii elektrycznej

ESTETYCZNE dowolność projektów dostawanie instalacji do charakteru budynku EKOLOGICZNE wykorzystanie odnawialnych źródeł energii bez hałasu EKONOMICZNE marginalne koszty instalacji w całkowitym rozrachunku

XDISC S.A. Jesteśmy polskim producentem paneli fotowoltaicznych. Oferujemy rozwiązania standardowe i nietypowe. Oprócz systemów BIPV, oferujemy klasyczne systemy fotowoltaiczne typu on-grid i off grid oraz rozwiązania oparte na panelach elastycznych. Projektujemy i produkujemy systemy dowolnej wielkości i mocy: od jednopanelowych po wielkopowierzchniowe. Realizujemy projekty na całym świecie. Więcej informacji: www.x-disc.pl i www.activesol.pl